Vánoční koulování :)

Vánoční ozdoby

Už se taky těšíte až si uplácáte pořádnou sněhovou kouli? 🙂 Na bohatou sněhovou nadílku to v Praze zatím moc nevypadá, ale žádné obavy… my vám dáme tip, jak si takové koule „uplácat“ z papíru a krásně s nimi vyzdobit třeba vánoční stromeček.

Vánoční ozdoby jsou naše parketa. 🙂 O to těžší je pak rozhodování, jakými ozdobami stromeček vystrojit. Pro tenhle rok jsme daly dohromady úplně novou kolekci zlato-bílo-vzorových kouliček. Pokud by vám to bylo málo, naši veselou sestavu z minulého roku najdete v článku Vánoce po celý rok.

Na vánoční papírové koule budete potřebovat:

  • papír (nejlépe 300g/m2)
  • pravítko
  • tužku
  • nůžky/řezačku papíru
  • nýtovací kleště
  • nýtky
  • šňůrku
  • 2 korálky

Jak na to:

My jsme si vybraly zlatý fotokarton a matný fotopapír, na který je možné tisknout inkoustovou tiskárnou a tisk se nerozmaže ani při kontaktu s vodou.
Na zlatý fotokarton jsme nalinkovaly a poté vystřihly 1,5 cm široké proužky a délku celého papíru jsme zkrátily na 27,5 cm.
Pro bílé ozdoby jsme si namalovaly vzor, který už jsme jen jednoduše tiskly. Šířku a délku proužků jsme samozřejmě zachovaly stejnou. 🙂

Vanocni ozdoby

Nýtovacími kleštěmi jsme udělaly v každém proužku 3 dírky. Dvě asi 8mm od okraje a třetí uprostřed (cca 13,8cm).

vanocni-koule-2-3-4

Následně jsme začaly nasazovat proužky na nýtek. Vždy se ujistěte, že nýtek nasazujete správnou stranou. Hezkým koncem z venku. 🙂

První proužek jsme nasadily středovou dírkou, druhý proužek jsme zaoblily nůžkami na kraji a nasadily touto krajovou dírkou a druhý kraj rovnou spojily.
Takto pokračujete na střídačku, aby nýtky z každé strany koule pojmuly stejnou vrstvu papíru. Třetí proužek jsme tedy nandaly zase středovou dírkou a poslední opět krajovou a rovnou spojily s druhým koncem.

vanocni-koule-5-10

Stejným způsobem jsme nasadily druhý nýtek z vrchu a postupně přidávaly dírky, tak byla  koule co nejvíc pravidelná.
Ze začátku si budete muset sílu secvaknutí nýtku trošku vyladit podle tloušťky papíru, tak aby proužky dobře držely, přesto měly trochu vůle, aby se daly ještě trochu posouvat a upravovat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kouličku máme hotovou a přejdeme na vytvoření poutka.

Ustřihly jsme si asi 25cm dlouhý provázek. Na konci udělaly uzlík a na vytvořenou smyčku navlékly korálek. Když budete vybírat provázek s korálkem, vyberte tak, aby byl co nejvíc na těsno. Lépe vám pak bude kouličku držet a když ze stromku upadne, korálky se nerozutečou po celé místnosti. 🙂
Smyčku jsme poté provlékly nýtkem, aby byl korálek uvnitř kouličky a na protaženou smyčku jsme navlékly druhý korálek.

poutko-vanocni-ozdoby

Ozdobička je hotová. 🙂 První koulička bude taková asi testovací, ale uvidíte, že za chvíli si techniku krásně vypilujete a neubudete vědět, kdy skončit. 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ať už se pustíte do jakékoli papírové vánoční výzdoby, budeme moc rády za vaše fotky na našem Facebooku.

Vánoční ozdoby

DIY vanocni ozdoby

Mohlo by se vám líbit