Malé To-Do leporelo pro velké plány

To-Do Leporelo

Pořád je co plánovat…aktivity na následující týden, program na dovolenou, týdenní jídelníček nebo dlouhodobé cíle. My víme jak vás to bude ještě víc bavit! Mobilní aplikace jsou sice príma, ale ne vždy se do nich s láskou píšou takové ty drobné věci, na které rádi zapomínáme. My jsme si oblíbily prakticky malé To-Do leporelo s týdenním plánem a už nezapomínáme na vrácení knížek do knihovny ani na vynesení odpadkového koše. LOL

Tento To-Do list, je velmi osobním pomocníkem. Můžete si ho sestavit přesně z takových obrázků a hesel, které máte rádi a které vás budou dobíjet během náročného týdne.

Pokud se vám do jeho výroby nebude chtít, přesto po něm zatoužíte, můžete si ho koupit v Hezkém Světě. 🙂

Na To-Do leporelo budeme potřebovat:

  • pohledy, obrázky, vstupenky, fotky
  • balící papír
  • tužku
  • pravítko
  • nůžky
  • lepidlo
  • lepící pásku
  • gumičku
  • korálky nebo knoflík

Jak na to:

Na To-Do leporelo můžete konečně využít oblíbené staré pohledy nebo různé vstupenky z dovolených, které máte stejně s největší pravděpodobností zašité někde hodně hluboko ve skříni v krabici. Pokud přece jen nepatříte mezi sběratele papírových suvenýrů, můžete použít oblíbené fotky, výstřižky z časopisů nebo cokoliv vás napadne.

listečky

Pro týdenní plán budete potřebovat papír o rozměru 58 x 10,5 cm. My použily obyčejný balící papír, který jsme rozdělily na 8 okének (7,4 x 10,5 cm nebo jak vám to vyjde) a přeložily je.

DIY TO DO leporeloNa jednu stranu si nalepíme papírky s jednotlivými dny v týdnu a víkend dohromady. Pokud chcete šetřit MT pásky, ještě uspornější varianta je oříznout růžky (stačí dva růžky křížem) pro vkládání papírků. Vkládací lístečky pak musejí mít vždy stejný formát.
Dvě zbylá okénka polepíme „motivačními“ obrázky nebo mottem dne. My jsme „nakopávací“ obrázky šouply doprostřed týdne a před víkend. 🙂 Papírky na jednotlivé dny jsme přichytily jen lepící páskou, aby jsme je mohly každý týden lehce obměňovat nebo třeba posouvat ze dne na den.
rozložené leporelo

Titulní a zadní obrázek nalepíme z druhé strany do prvního a posledního okénka (tak jak se leporelo logicky skládá). 🙂 Skvěle vypadá rozpůlená pohlednice, kterou můžete při otevření zase spojit dohromady. 🙂

TO DO leporelo TP

Na závěr už jen navlékneme na gumičku korálky nebo knoflíček a přetáhneme jim naše jedinečné leporelo. 🙂

TO DO leporelo RZ

Tenhle fajnovej a osobní kousek se skvěle hodí taky jako dárek, tak doufáme, že neudělá radost jenom vám, ale i někomu ve vašem okolí. 🙂

to do list

to do list

Opejpři si život a nezapomeň se nám se svým dílkem pochlubit na našem Facebooku, budeme rády za novou inspiraci. 🙂

Mohlo by se vám líbit