Mr. and Mrs. Brejlounek

Stojan na brýle

K brejlím na čtení jsme zatím nedozrály, ale ty sluneční hledáme docela často. S nadcházejícím počasím, by to mohlo být ještě horší…ale nebude:)) Máme stojan, který hodláme používat!!!

Tentokrát nebudeme moc praktický, ale pokud se do takového kartonového stojanu na brýle pustíte, určitě z něj budete mít radost. 🙂

Jako vždy je návod na výrobu hodně jednoduchý, tak hurá do toho!

Budete potřebovat:

  • karton (z 5ti vrstvé vlnité lepenky)
  • papír
  • tužku
  • nůžky
  • řezák
  • skalpel na papír

Jak na to:

Na papír jsme si předkreslily holčičí i klučičí profil. Udělejte je trošku „nafoukaný“ a dejte si záležet na větším pršáčku, ať vám brýle nesklouzávají dolu.

Stojan na brýle

Profil jsme vystřihly a obkreslily na karton. Stojan máme vyzkoušený na 5 VVL a zdá se nám pro udržení brýlí úplně optimální. Slabší materiál by to nemusel vydržet.

Stojan na brýle DIY

Profil jsme vyřízly skalpelem na papír.

Stojan na brýle

Změřily jsme si na papírovém obličeji místo pro ucho a vytvořily jsme 3cm širokou, těsnou škvírku, aby se do ní protáhl a pevně držel 3x15cm ušní držák.

Aby se hlava neklátila, nastavily jsme krk 15×7 cm velkým krčním nástavcem. Do nástavce jsme udělaly 4cm a do krku 3cm dlouhou škvíru a nasadily jsme hlavu křížem do nástavce.

Stojan na brýle

A teď už jen vybrat brýle, které budou vašemu ksichtíku slušet nejlépe. 🙂

Stojan na brýle

Stojan můžete postavit jako solitérní dekoraci na noční stolek nebo do předsíně, abyste na brýle nezapomínali.

Stojan na brýle

Určitě existuje plno variant na výrobu držáků na brýle. I my jsme dlouho váhaly, jestli vybrat praktické řešení pro více kousků nebo něco šmrncovnějšího.
Pokud si uděláte radost taky papírovým stojanem, budeme moc rádi, když se s námi podělíte o foto na našem Fejsbuku.

Mohlo by se vám líbit