Polička na provázku

Taky tak rádi jezdíte na chalupu??? My mooooc! Rády trávíme čas s babičkou a dědou a mimo běžné výslužky si rády odvážíme kus zahrádky v podobě dekorace do bytu. Vždycky objevíme něco, co zrovna nutně potřebujeme!! Minule jsme tam objevily nohy, které jsme nutně potřebovaly na betonovou stoličku a teď  jsme nutně potřebovaly to dřevo, nad kterým chtěl děda večer ugrilovat nějakou mňamku. Děda už z nás takovou radost nemá, protože mu vždycky něco vezmeme a protože tam nemá do čeho píchnout :))), tak ho někdy i pěkně zaměstnáme 🙂 Ale co myslíte, nebyla by toho dřeva škoda? 😉

Tento příspěvek věnujeme všem dědečkům, kteří mají pořád chuť do práce a jsou ochotni podpořit obsese svých pradětí (jako ten náš) :). Sestavení i zavěšení poličky je opravdu jednoduché, tak se o tom můžete se svým dědou přesvědčit sami a udělat si vzájemnou radost. 🙂 (ten náš děda ji z toho měl nakonec taky;))

Co budete potřebovat?

  • prkénko
  • tužku
  • nůžky
  • provázek
  • kovový kroužek
  • šmirgl papír
  • vrtačku

Jak na to?

Nejprve si vyberte tak velké prkénko, jak velkou budete chtít poličku. My použily kus široké plaňky, co měl děda připravenou do kamen. Ale protože to bylo neopracované dřevo, musely jsme ho začistit.

Dřevo, ruka, smirgl, zacisteni
Když máte dřevo začištěné, nakreslete si na něj značky, kam vyvrtáte díry. Na zavěšení jsou potřeba 4, na každou stranu 2.
Dřevo, tužka, značka
A hurá na vrtání!! My musely poprosit o pomoc dědu, protože nás v dřevu překvapil suk, přes který jsme se nemohly provrtat. 🙁
Dřevo, vrtačka, díry
A když máte barvu dřeva takovou, jako chcete, máte skoro hotovo. Já mám v obýváku tmavý nábytek, tak jsme poličku ještě nabarvily. Ale pro přírodní efekt můžete využít bezbarvého matného laku.
Barva, dřevo, Polička, štětec
A teď jen provlékněte provázek dírkami, abyste meli kovové očko v polovině a mohla za něj polička viset. My použily přírodní provázek z juty, asi tak 1m.

Visící Polička na provázku v pracovně

A Polička je hotováááá!!!! Stačí jí jen zavěsit na nějaký háček nebo hřebíček.

Skvěle se hodí i do pergoly na zahradu, můžete jí využít prakticky, třeba na nějaký inventář nebo jen na vázičku s hezkou kytičkou jako my. 😉

My jí zatím pověsily do pracovny nad psací stůl, než jí vytvoříme ideální prostor v obýváku 🙂

A jaké dřevo udělalo radost vám a využili jste ho u sebe doma? Podělte se s námi na našem Facebooku.

Mohlo by se vám líbit