Přihrádka na dopisy do 10 min a 10 korun ( ᐛ )و

K tomuto kousku nás inspirovala především obrovská potřeba. 🙂 Poměrně často se na našem botníku tvoří z došlé pošty, různých poukazů a vzkazů mírný chaos až bordel a měli jsme tedy nutkání to nějak jednoduše vyřešit.

Nejdřív jsme trochu váhali, jestli se do toho pouštět nebo radši koupit nějakou pěknou dyzajnovku.  Po chvíli přemýšlení jsme to nakonec zkusili sami a už nám kartonový kastlík visí na stěně. A zatím měnit nebudeme…ušetřili jsme čas, peníze i kousek přírody. 💚

Návod na dopisní přihrádku nás nakonec hodně překvapil svou jednoduchou výrobou a montáží. Od rozmazané představy trvalo asi 7 min k zavěšení hotového kastlíku na zeď. Náklady jsou také minimální. V podstatě vše, co potřebujete najdete doma (nebo v práci). 😉

Takže 10 Kč vs. 700 Kč + náklady na dopravu nebo strávený čas nákupem? 😉

Budete potřebovat:

Prihradka na dopisy

  • kartonovou krabičku (velikostí odpovídající dopisní obálce)
  • tužku
  • pravítko
  • řezák
  • MT pásku
  • pohled z dovolený
  • kancelářskou sponu
  • kancelářský špendlík
  • kladívko

Jak na to:

Největší oříšek bude najít vhodnou velikost krabičky. Vzhledem k tomu, že se nemusíme držet přesných rozměrů, stačí, aby se do něj vešla dopisní obálka.

Na přední stranu krabičky jsme si asi v půlce předkreslili šikmou čáru k následnému vyříznutí. Pokud nemáte krabičku kdovíjak krásnou, vůbec si s tím nedělejte hlavu, nakonec se všechny nedostatky zamaskují “stickies make-upem”. 😉

prihradka na dopisy

Předkreslený tvar jsme i po bocích vyřízli. Zůstala nám pouze zadní strana krabičky.

prihradka na dopisy

Ořezané hrany krabičky jsme trochu začistili a přelepili MT páskou.

prihradka na dopisy

A následovalo “zkrášlování”. 😉

Znovu jsme využili oblíbených pohledů, které v šuplíku nikdo nemůže obdivovat. Dodají vašemu kastlíku osobitý charakter a každý den připomenou krásnou vzpomínku.

Pohled stačí přicvaknout ke krabičce kancelářskou sponou, kterou rovnou využijete pro zavěšení na špendlík. Pohledy tak můžete jednoduše obměňovat podle nálady.

Přední a spodní část krabičky jsme využili pro vzkazy. Zapomenutý oběd v lednici nebo zasmrádlý odpadkový koš J u nás už teď vážně nehrozí.

prihradka na dopisy

Na zeď už jsme jen přibouchli kladívkem kancelářský špendlík a kastlík zavěsili.

kaslik na dopisy

Nezapomeňte na detaily jako fixku a náhradní lepící papírky na vzkazy v dosahu a hurá na úklid botníku.

Pokud vás náš návod zaujal nebo vás napadl jiný origoš kousek, budeme se těšit na novou inspiraci na našem FB. 😉

Mohlo by se vám líbit