ღ I knihovnu můžete milovat ღ

DIY kartonova knihovna

Splnily jsme si sen. 🙂 Vytvořily jsme si vlastní knihovnu! K práci se dřevem bohužel nejsme moc stavěné a papír nám je blízký. Sestavily jsme ji teda z kartonu. 🙂  Pokud to vypadá ve vaší domácnosti aspoň trochu podobně jako u nás…:knihy (hlavně ty dětské) nastrkané úplně všude, v knihovnách, v konferenčním stolku, na parapetech, v dětském valníku od traktůrku…nebo máte prostě chuť sestavit si vlastní knihovničku, máme pro vás super jednoduché a levné řešení.

Inspirací nám byl jeden obrázek na internetu. Nevím zda kvalitou fotky nebo špatným zrakem, jsme si myslely, že je jisto jistě z kartonových krabic. Tato mýlka se přes velké počáteční rozčarování stala nakonec výhodou. Postavit ji do volného prostoru na stojan nebylo sice reálné (ta předloha byla přece jen dřevěná) a tak NAŠE kartonová knihovna putovala na zeď a povalující se dětské knížky tak dostaly své důstojné místo, kde jinde než, v obývacím pokoji. 🙂

kartonova knihovna na cerno

Co budeme potřebovat:

  • kartonové obaly
  • rychleschnoucí lepidlo do lepicí pistole
  • vruty (180mm)
  • hmoždinky
  • vrtačku
  • aku nebo klasický šroubovák

Jak na to:
Materiál na knihovnu tentokrát nepochází z naší „vetešnické sbírky krabic“, ale pokud se odhodláte zrecyklovat použité krabice, máte náš respekt! My jsme si nakonec nechaly vyrobit 3 typy kartonových obalů – na menší knížky (23×13 cm), větší knížky (27×17 cm) a časopisy (32×7 cm), všechny stejné hloubky 23 cm.

velikost kartonovych obalu

Výroba atypických kartonových obalů není úplně jednoduchá, ale zájemcům můžeme dát doporučení na firmu, která je schopná udělat jakékoli rozměry v té nejpevnější variantě (5tivrstvé vlnité lepence). Pokud to však nechcete mít spojené s dalšími náklady na povinný minimální odběr x kusů, můžeme vám nabídnout naše skladové zásoby za bezkonkurenční cenu. :).

Rozmístit a slepit kartonové obaly pak můžete podle vlastní fantazie. Nejvhodnější  je rychleschnoucí lepidlo do lepicí pistole. Nejen že rychle zasychá, ale taky faakt drží… jak židovská víra.

DIY knihovna

K upevnění kartonové knihovny na zeď budete potřebovat přibližně 7 dlouhých vrutů (asi 18 cm dlouhých) a stejný počet hmoždinek.

Vyměřovat rozmístění děr pro hmoždinky není nutné. Stačí přiložit sestavenou knihovnu na zeď, udělat pár základních bodíků, které budou držet ty nejzatěžovanějsí místa, a můžete vrtat. Následně knihovnu zavěsíte a vložíte knížky, překvapivě :). Pokud se vám bude zdát, že se v nějakých místech karton prohýbá, jednoduše ho zpevníte dalším vrutem. Námi testovaná nosnost je 8,6 kg, ale rezerva pro více knížek, tam určitě ještě je. 🙂

kartonova knihovna_hrebiky

kartonova knihovna v obyvaku

Pokud vás naše knihovna z kartonu zaujala, napište nám do zpráv na náš Facebook a domluvíme se na odkoupení kartonových obalů nebo celém sestavení. 🙂

Naše instalace:

Čtenářský koutek v dětském pokoji. 🙂

knihovna v dětském pokoji

Mohlo by se vám líbit